Europa svarsto, kaip efektyviau kovoti su gyvūnų ligomis laukinėje faunoje

Paieškos forma

Europa svarsto, kaip efektyviau kovoti su gyvūnų ligomis laukinėje faunoje

Europa

Europos Komisijos (EK) Sveikatos ir vartotojų apsaugos generalinis direktoratas (SANCO) kartu su EK techninės pagalbos ir informacijos mainų biuru (TAIEX) š. m. kovo 8–9 d. Sofijoje (Bulgarija) organizavo tarptautinį seminarą gyvūnų užkrečiamųjų ligų stebėsenos ir valdymo laukinėje faunoje klausimais. Seminare dalyvavo Europos Sąjungos (ES) valstybių bei trečiųjų šalių (Bosnijos ir Hercegovinos, Makedonijos, Juodkalnijos, Serbijos, Kosovo, Turkijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos ir Baltarusijos) atsakingi specialistai.

Susirinkusieji akcentavo bendradarbiavimo stiprinimą tarp ES ir trečiųjų šalių atsakingų institucijų. Susitikimo metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas laukinės gyvūnijos ligų stebėsenai ir profilaktikos priemonių taikymui, šių priemonių derinimo tarp atskirų valstybių problemoms. Buvo apžvelgtos laukinių ir naminių gyvūnų užkrečiamųjų ligų (klasikinio ir afrikinio kiaulių maro, paukščių gripo, pasiutligės, snukio ir nagų ligos bei kt.) situacijos ir ateities perspektyvos, aptarti kovos su jomis metodai ir gydymo naujovės.

Seminare buvo pateikti Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) duomenys apie laukinių gyvūnų užkrečiamųjų ligų plitimą tarp valstybių. Ispanijos atstovas pristatė naują požiūrį į kovą su naminių ir laukinių gyvūnų tuberkulioze, Nyderlandų specialistas pasidalino patirtimi kovojant su paukščių gripu, kai kurių valstybių (Ukrainos, Čekijos, Lietuvos) atstovai supažindino su priemonėmis, įgyvendinamomis kovojant su afrikiniu kiaulių maru. Aptartas medžiotojų vaidmuo saugant laukinę gamtą ir biologinę įvairovę bei prisidedant prie kovos su laukinių gyvūnų užkrečiamomis ligomis.

„Medžiotojų vaidmuo kovoje su ligomis laukinėje faunoje šiame seminare buvo akcentuotas kaip labai svarbus. Ypač pabrėžtas glaudus medžiotojų būrelių bendradarbiavimas su veterinarijos tarnybomis. Biologinio saugumo priemonių paisymas medžioklių metu ir išdorojant gyvūnus yra būtinas, siekiant sustabdyti afrikinio kiaulių maro plitimą tarp šernų populiacijų. Visi seminaro dalyviai pritarė rekomendacijai specialistams nuolat keistis informacija apie gyvūnų ligų valdymo strategijas, taikomas profilaktikos ir apsaugos priemones“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.