Europos Parlamentas keičia požiūrį į griežtai saugomus stambiuosius plėšrūnus

Paieškos forma

Europos Parlamentas keičia požiūrį į griežtai saugomus stambiuosius plėšrūnus

vilkai bega

Pastaraisiais mėnesiais vyko posėdžiai, kuriuose Europos Parlamento Aplinkos komitetas aptarė „Gamtos, žmonių ir ekonomikos veiksmų planą“. Šis planas - tai ES gamtos direktyvų „Fitness Check“ rezultatas. Šiandien Europos Parlamentas iš esmės balsavo už pragmatiškesnį požiūrį į ES valstybių gamtos apsaugą, pranešime spaudai rašo Europos sąjungos medžiotojų ir gamtos apsaugos organizacijų federacija (FACE).

Europos Parlamentas kviečia taikyti procedūrą, skirtą pakeisti apsaugos statusą rūšims, kurios jau pasiekė teigiamą apsaugos būklę. Tai  labai geros naujienos tiems regionams ir Valstybės narėms, kurios pastebėjo, kad kai kurios iki šiol saugotos stambiųjų plėšrūnų populiacijos labai stipriai išaugo. Tokia padėtis gali sukelti konfliktines situacijas kaimo bendruomenėse ir ūkininkų tarpe.

Parlamentas tai pripažįsta, ir  pritaria daugumai valstybių narių nuomonei, kad kai kurios didžiųjų plėšrūnų populiacijos nebeatitinka griežto apsaugos plano dėl sėkmingo jų išsaugojimo ir valdymo pagal ES taisykles. Europos Parlamentas pabrėžė, kad būtina gerinti biologinės įvairovės ir žemės ūkio politikos darną, ragindamas Komisiją imtis veiksmų, dėl žemės ūkio politikos ir biologinės įvairovės įvertinimo. Kiti svarstymo papildymai reikalauja „lankstesnio požiūrio įgyvendinant kitas ES gamtos direktyvas. Be to, Europos Parlamentas ragina Komisiją teikti priemones bei finansavimą, skatinti  tarpvalstybinį bendradarbiavimą sprendžiant klausimus, kurie susieti su stambiaisiais plėšrūnais.

 

Komentarai (1)

Butina reguliuoti plesrunu skaiciu ir tai gali spresti pati rajono medziotoju draugija,kiek ju dar reikia sumedzioti

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.