Ką gali nuveikti moterys aplinkosaugos labui?

Paieškos forma

Ką gali nuveikti moterys aplinkosaugos labui?

moterys su tulpem

Šiandien pasaulis švenčia Tarptautinę moterų solidarumo dieną. Sveikindamas šios gražios šventės proga, Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Marius Švaikauskas sako: „Gamta – ne veltui moteriškos giminės žodis. Jeigu ja rūpinsiesi ir globosi, gyventi kartu bus tikra palaima, bet tik pabandyk ją supykdyti...“. Šitaip šmaikščiai palyginęs M. Švaikauskas primena, kad vis dėlto bene daugiausiai švarios ir sveikos aplinkos labui gali nuveikti kiekviena namų židinio sergėtoja.

      Žemiau rasite keletą patarimų, kaip elgtis kasdien, kad savo gyvenimo būdu ir asmeniniu pavyzdžiu prisidėtume prie aplinkos išsaugojimo:

  1. Vienas pirmųjų ir svarbiausių žingsnių – atsakingai vartoti: rinktis aplinkai palankius produktus, taupyti gamtinius išteklius ir kitaip saugoti sveikatą bei tausoti aplinką.
  2. Palankūs aplinkai gaminiai yra tie, kurie:

                            ·nekelia pavojaus žmonių ar gyvūnų sveikatai;
                            ·nedaro žalos aplinkai;
                            ·nereikalauja naudoti neproporcingai daug energijos ar kitų išteklių;
                            ·nėra pakuojami į papildomas pakuotes ir jų vartojimas yra ilgalaikis;
                            ·neturi medžiagų, gautų iš nykstančių gyvūnų ar augalų rūšių;
                            ·nebuvo bandomi su gyvūnais.

  1. Būkite aktyvūs pirkėjai: kai renkatės maisto prekes ar kitus gaminius, atidžiai skaitykite informaciją ant pakuotės. Jeigu kyla neaiškumų dėl produkto sudėties, vartojimo sąlygų ar pan., drąsiai klauskite pardavėjų.
  2. Mažinkite buitinių atliekų kiekį. Pirkite produktus, kurių pakuotei naudojama mažiau medžiagų.
  3. Atliekas rūšiuokite – ne tik mažiau mokėsite už atliekų išvežimą, bet ir prisidėsite prie gamtos išsaugojimo, juk išrūšiuotos stiklo, plastiko, popieriaus atliekos – puiki antrinė žaliava, leidžianti tausoti gamtos išteklius.
  4. Taupykite popierių. Jeigu įmanoma, naudokite neperdirbtą, rašykite ir spausdinkite ant abiejų lapo pusių.
  5. Naudokite kuo mažiau sintetinių chemikalų. Venkite baliklių su chloru (geriau balikliai su vandenilio peroksidu) ir skalbiklių su fosfatais. Namų valymui rinkitės natūralias medžiagas, tokias kaip natūralus muilas, actas, citrinų sultys, soda ir kt.
  6. Rinkitės prietaisus, kurie suvartoja mažai elektros energijos.
  7. Taupykite gamtos išteklius, juk energijos ir vandens sąnaudos nebus mažesnės, jeigu automatinėje skalbyklėje ar indaplovėje plausite vos kelias lėkštes ar skalbsite tik porą marškinių.
  8. Rinkitės kosmetiką, kuri nebuvo išbandyta su gyvūnais, ir kurios sudėtyje yra kuo mažiau sintetinių priedų, nėra medžiagų, paimtų iš retų ar nykstančių gyvūnų rūšių, o pakuotei sunaudota mažiausiai medžiagų.
  9. Stenkitės nepirkti drabužių, kuriuos reikia valyti sausai. Tai ypač nepalanku aplinkai, nes drabužių valymui sunaudojami dideli chemikalų kiekiai teršia orą bei vandenį.

      Šie patarimai skirti ne tik moterims, bet ir vyrams, kurie kasdieniame gyvenime nesibaido buities darbų. Vis dėlto, aplinkosaugininkų sveikinimai Kovo 8-osios proga šiandien keliauja tik dailiosios lyties atstovėms.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.