Klimato kaita, jos padariniai visuomenei ir aplinkai

Paieškos forma

Klimato kaita, jos padariniai visuomenei ir aplinkai

potvynis

Visuose Europos regionuose, kaip ir Lietuvoje jaučiamas klimato kaitos poveikis, dėl kurio atsiranda įvairių padarinių visuomenei ir aplinkai. Ateityje tikimasi sulaukti dar daugiau tokių padarinių, kurie gali sukelti didelių nuostolių.
      Daroma išvada, kad visoje Europoje pastebimas vidutinės oro temperatūros didėjimas, taip pat kritulių kiekio didėjimas šiauriniuose rajonuose ir jų mažėjimas pietiniuose rajonuose. Šiaurės Europoje, Grenlandijos ledyninė danga, Arkties jūros ledynai ir kiti Europos ledynai pamažu tirpsta, sniego danga mažėja, atšyla amžinojo ledyno plotai.
      Klimato kaitos padariniai jaučiami ir Panevėžio regione. Šių metų rugsėjo mėnesį iškritus dideliam kritulių kiekiui daugelyje savivaldybių buvo paskelbta „Ypatinga ekologinė situacija“. Panevėžio rajone, kur prieš 40 metų įrengtose talpyklose palaidotas didelis kiekis Panevėžyje buvusių pramonės įmonių pavojingomis atliekomis užteršto dumblo, susidariusio išvalius nuotekas, prie saugyklų priartėjo Nevėžio vanduo. Jeigu Nevėžis dar labiau ištvintų, jo šlaitas visiškai priartėtų prie apsauginio nuotekų dumblo talpyklų pylimo – ir visi teršalai pasipiltų į upę.
      Europos aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, didžiausią poveikį klimato kaitai turi energetika, transporto ir žemės ūkio sektoriai. Ankstyvos ir gerai suplanuotos prisitaikymo prie klimato kaitos priemonės padės sutaupyti lėšų ir išvengti galimų nelaimių ateityje.
      Prie klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo galime prisidėti ir kiekvienas iš mūsų tinkamai tvarkydami nuotekas, rūšiuodami atliekas, taupydami gamtos išteklius, elektros energiją ir kt.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.