Košmaras Marijampolės rajone - ūkininkas neteko 31 avies

Paieškos forma

Košmaras Marijampolės rajone - ūkininkas neteko 31 avies

aviu skerdynes

Netoli Marijampolės aštuntus metus avis auginantis ūkininkas prieš kelias dienas rado papjautą 31 avį. Į tvartą įsliūkinę vilkai surengė tikras skerdynes. Plėšrūnai grobio neėdė.

Prie Sasnavos miestelio didelėje avidėje ūkininkas Jonas Kurtinaitis augino pusantro šimto avių. Nakčiai jos uždaromos ūkiniame pastate, kurį juosia aukšta metalo tinklo tvora. Prieš daugiau nei mėnesį lauko aptvare vilkai papjovė penkias avis ir 30 vištų, tad ūkininkas neabejojo, jog ūkiniame pastate avys bus saugios, tačiau skaudžiai apsiriko. Kadangi avidę iš visų pusių juosia tvora, ūkininkas nakčiai paliko praviras duris, kad gyvuliai gautų gryno oro. Ankstų rytą į avidę įėjęs ūkininkas patyrė šoką – garduose tysojo krūvos negyvų, sužalotų merdinčių avių ir ėriukų.

Nebuvo abejonių, jog į avidę įsisuko vilkai. Pagal lauke paliktus pėdsakus buvo matyti, jog bene 5–7 plėšrūnai pėda į pėdą slinko ratu palei tvorą, kol surado plyšelį, pro kurį ir prasibrovė. Ūkininkas patyrė tūkstantinių nuostolių. Jie bus dar didesni, nes papjautas avis teks išvežti į Rietave esančią utilizavimo įmonę, kainuos ir transportas, ir paslauga. Nuo 1975-ųjų medžiojantis marijampolietis Arvydas Bajoras nusivylęs, jog šiam medžioklės sezonui Marijampolės medžiotojai negavo nė vieno leidimo medžioti vilkus. „Šiemet Marijampolės apylinkėse nuo vilkų nukentėjo penki ūkininkai, pernai – trys. Tie, kurie labai myli vilkus ir juos besąlygiškai gina, nebuvo tokiame tvarte kaip J.Kurtinaičio. Išpjautų avių vaizdas buvo šiurpus.

Jeigu gamta negali sureguliuoti vilkų skaičiaus, turi įsikišti žmogus. Kiek jų yra Marijampolės apylinkėse, sunku pasakyti. Vilkai skaičiuojami žiemą pagal sniege paliktus pėdsakus. Jau kelinta žiema mūsų apylinkėse nėra sniego. Tačiau iš vilkų daromos žalos akivaizdu, jog šių plėšrūnų daugėja“, – teigė patyręs medžiotojas A. Bajoras.

Praėjusią savaitę nuo vilkų nukentėjo Veliuonos seniūnijoje (Jurbarko r.) puskilometris nuo miško besiganančios devynios avys. Penkios avys pabėgo, o keturios buvo stipriai apdraskytos ir apkandžiotos. Jurbarko rajono medžiotojai, kaip ir marijampoliečiai, šį medžioklės sezoną negavo leidimo šaudyti vilkų.

Loreta Juodzevičienė „Lietuvos rytas“

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.