Raseinių rajone gyventojos konfliktas su medžiotoju. Kur slypi tiesa?

Paieškos forma

Raseinių rajone gyventojos konfliktas su medžiotoju. Kur slypi tiesa?

screenshot

Šeštadienio rytą klaipėdietė Regina Šileikienė atvyko į sodybą Raseinių rajono Navininkų kaime. Tačiau poilsį moteriai sudrumstė į kiemą užklydęs medžiotojas. Paprašiusi pasišalinti iš privačios teritorijos, Regina sulaukė agresyviai nusiteikusio vyriškio išpuolio, pasibaigusio kraujuojančia galva – medžiotojas smogė ginklo buože. Šiaulių apskrities policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Savo istoriją Regina paviešino internete: „Šiandien, lapkričio 25 d., iš Klaipėdos atvykome pailsėti į savo sodybą Raseinių raj. Netoliese girdėjosi šunų lojimas, ir varovų šūksniai – vyko medžioklė. Medžiotojai ir varovai su šunimis vaikščiojo mano nuosavoje žemėje, visai šalia gyvenamosios teritorijos. Netrukus, apie 13:40 val. vienas ginkluotas vyras pasirodė ir sodybos kieme. Paklausus, kodėl jis vaikštinėja po nuosavą kiemą, tuo pačiu paprašius medžioti atokiau ir palikti privačią teritoriją, buvau išplūsta necenzūriniais žodžiais, pasiųsta eiti na****. Pareikšta „kur norėsiu, ten vaikščiosiu, kur norėsiu, ten medžiosiu“. Įspėjus, kad bus iškviesta policija ir pradėjus telefonu paveiksluoti mašinos numerius ir įsibrovėlį, jis pasiuto: medžioklinio ginklo buože trenkė man į galvą, bandė atimti telefoną, smūgiavo kumščiais, grasino, kad nušaus, užmuš. Iškritusį telefoną nuspyrė į balą ir trypė jį kojomis.

Išsigandusi nubėgau į namą kviestis pagalbos. Šoko būsenos kitu telefonu paskambinau sūnui, kuris iškvietė policiją ir greitąją. Užpuolikas automobiliu iškart pasišalino. Atvykus pareigūnams, grįžo ir užpuolikas – lyg niekur nieko aiškindamas, kad ieško savo šuns. Šiuo metu policijoje duoti parodymai, parašytas pareiškimas, pradėtas tyrimas. Kiek man žinoma, užpuolikas po apklausos paleistas ir nėra sulaikytas.

Tikiuosi, policijoje tyrimas bus atliktas kruopščiai ir sąžiningai, o užpuolikui bus skirta teisinga atsakomybė, kurią numato Lietuvos įstatymai“.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įvykį tiria Šiaulių apskrities policija. Pasak teisėsaugos pareigūnų, lapkričio 25 d. apie 14 val. Raseinių r., Betygalos sen., Navininkų k., 1949 m. gimęs blaivus vyras privačios valdos laukuose, konflikto metu suduodamas šautuvu, sužalojo 1960 m. gimusią moterį. Nukentėjusioji dėl kirstinės žaizdos kaktoje pati kreipėsi į Raseinių ligoninės Priėmimo skyrių ir suteikus pagalbą gydosi ambulatoriškai.

Iš vyro paimtas legaliai turimas lygiavamzdis medžioklinis šautuvas IZH 27. Medžiotojas po apklausos paleistas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.

15min pakalbintas Betygalos seniūnaitis Rolandas Aksamitauskas taip pat nieko gero pasakyti apie šį užkietėjusį medžiotoją R.Murą negalėjo. Pasak jo, R.Šileikienė yra Betygalos seniūnijos Saugailių bendruomenės pirmininkė, tad išsigalvoti istorijos tikrai negalėjo.

„Jei reikės, mes ją paremsime, palaikysime. Pažįstu medžiotoją Romą. Jis išties garsėja savo nevaldomu karštakošišku charakteriu. Greitai užsidega. Buvęs kolūkio pirmininkas. Neilgai pabuvo. Vietą prarado dėl konfliktų. Ir man teko ne kartą su juo konfliktuoti. Rašo įvairiausius skundus. Piktas ant visų. Kokius skundus? Turiu gyvulių fermą, tai kartą ploviau traktoriaus ratus, nes reikėjo į namus grįžti per miestelį – nenorėjau purvinti gatvių. Tai apskundė aplinkos apsaugos agentūrai, kad teršiu gamtą. Skundė ir savivaldybei, žemėtvarkai. Jis visad tik vienas teisus. Institucijos niekad nieko blogo nerado“, – medžiotoją apibūdino seniūnaitis. Jam keista, kaip R.Muras gali medžioti, nes su viena akimi visiškai nemato. Tai – avarijos pasekmės. „Ne vienam vietos gyventojui jis yra grasinęs, jog nušaus. Štai kartą grybautojai užklydo į jo mišką. Tai pradėjo jiems grasinti, kad nušaus. Turėtų iš jo atimti licenciją kaip medžiotojo. Ir kaip vairuotojas jis mėgsta važiuoti kelio viduriu. Nesitraukia. Buvo ir konfliktas“, – tikino R.Aksamitauskas.

Raseinių rajono tarybos narys Vaidas Kuzmarskis taip pat yra medžiotojas, tik jis priklauso medžiotojų klubui „Luknė“. Pasirodo, R.Muras taip pat yra šio klubo narys. „Pažįstu į incidentą pakliuvusį medžiotoją. Normalus žmogus. Brandaus amžiaus. Medžioklėje labiau dalyvauja kaip varovas. Vargsta jis su savo šunimi – pirmas varymas ir pabėga. Eina, ieško, pats pasiklysta. Ir atsiranda tik vakare. Ir taip jau eilę metų. Matyt, užklydo jis pas sodybos šeimininkę šuns ieškodamas, ši kažką skaudaus turėjo pasakyti, suerzino, matyt, dėl kažko. Svarbus šuo jam. Jei visa tai tiesa, labai nemaloni istorija. Galiu tik atsiprašyti medžiotojų vardu“, – tikino V.Kuzmarskis.

15min galiausiai pavyko susisiekti su Betygalos medžiotojų klubo pirmininku Gintautu Andzeliu. Pasak jo, ilgus metus R. Muras netgi vadovavo klubui, tačiau vėliau jį paliko dėl sveikatos problemų. Galiausiai vėl sugrįžo prieš metus.

„Negaliu komentuoti tos konfliktinės situacijos, nes nemačiau. Taip, šeštadienį mes išties medžiojome šalia tos moters sodybos, tačiau tikrai ne jos žemėse. Prieš keletą metų ji buvo įspėjusi mus dėl medžioklės, netgi iškvietusi policiją, tad nuo to laiko nesiartinam. Vakarykštės medžioklės metu pabėgo Romo Muro šuo. Taip dažnai jam nutinka. Klausėme, kam vis vargsta su tuo keturkoju, tačiau vis atsako, kad šis šuo jam labai svarbus. Taigi vakar jis įspėjo medžioklės vadovą, jog išvažiuoja ieškoti dingusio šuns. Matyt, užsuko beieškodamas ir į tos moters sodybą. Girdėjau jo įvykių versiją iš kitų medžioklės klubo narių. Neva tai moteris paklausė, ko jis atėjęs, ėmusi paveiksluoti. Netgi griebusi už medžioklinio ginklo. Romas Muras bandė ginklą ištraukti iš jos rankų ir betraukdamas kliudė. Nežinau, kas turėjo nutikti, kad jis užsipultų moterį taip, kaip ši teigia“, – tikino G.Andzelis.

Pasak jo, į medžioklę šiomis dienomis 69-erių metų R.Muras praktiškai traukia dėl šuns. Ir kad pabūtų su kompanija. Mažai medžioja. „Su niekuo jis nekonfliktuoja. Pagarbą kaimynai jam jaučia. Linksmas žmogus. Muzikantas. Pagroja vis susibūrimuose akordeonu. Negalime teisti, kol neįrodyta žmogaus kaltė. Ne mes juk ginklus ir leidimus medžioklei išduodame. Ne mūsų tai sprendimas. Aišku, kurį laiką medžioti jis dabar negalės. O kai bus teisėsaugos sprendimas, tuomet ir spręsim. Jei kaltas, lai baudžia, jei ne – išteisina. Šiaip daug miškų ir žemės Romui priklauso, tad ir yra klubo nariu“, – teigė medžiotojų būrelio pirmininkas. Paklaustas, ar klubo nariai konfliktuoja su vietiniais gyventojais, šis patikino, apie jokius konfliktus negirdėjęs – niekas į jį nesikreipęs. O ir su užtaisytais ginklais medžiotojai tikrai nesivažinėja - šiais laikais visi yra labai atsargūs.

15min medžiotojas Romas pateikė savo įvykių versiją: „Net nežinau, dėl ko ji įsiuto. Pasivijo ir užsipuolė.“

Pavargęs nuo žiniasklaidos dėmesio vyras tikino, iki šiol nesuvokiantis, kodėl moteris jį taip užsipuolė. Teigė kreipsiąsis į advokatus. „Istorija tokia. Nuėjau ieškoti savo šuns. Nubėgo jis, matyt, kieno pėdomis per jos kiemą į mišką. Bijojau, kad neišpjautų vištų, paukščių, kadangi medžioklinis, mėgsta tokius darbus daryti. Pamačiau moterį darže. Pasisveikinau. Ji atsakė. Toli buvo ji. Vėjas pučia, nieko negirdžiu. Paklausiau, ar vištų nelaiko. Atsakė, kad ne. Einu tuomet ieškot šuns. Ir einu mašinos link. Staiga ji mane pasiveja, užstoja kelią, nupaveiksluoja. Nei aš agresyvus, nei ką. Ramus. Nustebęs, kad mane taip užsipuolė. Puolė tiesiog ant akių. Matyt, reikėjo jai kokios kibirkšties, išprovokuoti“, – savo įvykių versiją ėmė pasakoti R. Muras. Paklaustas, kas tuomet, jei ne jis, sužalojo moterį, medžiotojas negalėjo to tiksliai pasakyti: „Kai ji puolė, užsidengiau veidą. Bijojau, kad ir antrą akį mano sužalos – vieną teturiu. Ką gali žinoti. Rankoje laikiau atlaužtą šautuvą. Kai pamačiau, kad šautuvas pagriebtas, sukausi, išplėšiau jį ir nuėjau į mašiną. Gal užkliuvo, kai griebė ginklą. Nežinau, kaip ten toliau buvo. Ji nulėkė namų link. Iš pradžių nebuvo jokio konflikto. Praėjome kokius kelis šimtus metrų. O prie mašinos, kai jau reikėjo išsiskirti, prireikė jai konflikto didelio.“ Vyras tikina Reginos nepažįstantis. Apgailestauja, jog jo niekas neįspėjo, jog tokia arši savo žemių gynėja egzistuoja. Nežinojo apie ją jis, nes seniai buvo medžiojęs. Kitiems medžiotojams ji buvo žinoma, nes ne kartą kvietė policiją.

„Nemėgsta ji medžiotojų. Bet kad neparašyta niekur, jog čia jos žemės. Kur man reikėjo dėtis. Vienur tvora, kitur avietynas. Buvo keliukas, tai ir ėjau juo. Ar radau savo šuniuką? Atėjo prie policininkų. Jetus Marija, vengsiu dabar tos sodybos, apeisiu 5 km spinduliu. Ar man čia dabar reikia tokių triukšmų? Tokia gera nuotaika iki tol buvo. Šuniukas buvo radęs sužeistą stirniuką – gerą darbą padarė, kad nenugaištų“, – tikino pensininkas R. Muras.

Medžiotojas dievagojosi, jog situacija jam labai nemaloni, dėl jos jis nerandantis sau vietos: jog moteris gali šitaip įsiusti be jokios priežasties. „Nesu matęs tokios piktos. Koks veidas jos buvo. Galėjo toliau sau dirbti darže. Kodėl ji mane vaikėsi? Atsivijo keliasdešimt metrų. Net išsigandau. Nesižvalgiau, ėjau sau. Gal kokį tikslą ji turėjo, gal toks verslas josios – ne pirmą kartą gal taip elgiasi“, – stebėjosi R. Muras. Vyras medžioja jau 43-ejus metus. Po šio incidento iš jo buvo paimtas medžioklinis ginklas, tad kuriam laikui medžioklę teks pamiršti. Nebegali dėl sveikatos jis ir ūkininkauti. „Invalidas esu. Prieš 13 metų patyriau avariją. Tėvą greitoji vežė į ligoninę. Aš važiavau paskui. Buvo gruodžio 30 d. Rodos, net neslidu buvo. Staiga mašina tapo nevaldoma, nuvažiavau į medžius, apsiverčiau. Netekau akies, lūžo žandikaulis, stuburas. Išvežė į Kauną, operavo, surinko tuos kauliukus. Dar gyvas. Tai dabar ir turiu tokį atsipalaidavimą – nueinu, pabūnu medžioklėj su vyrais, pasišneku“, – liūdnai pokalbį užbaigė R. Muras.

Karolina Stažytė 15min.lt

Komentarai (1)

Manau sis konfliktas atspindi daugelio medziotoju, o ypac visos Lietuvos draugijos pirmininko poziuri i savininkus, nuosavybes teise, jos virsenybe pries medziokles taisykles. Akivaizdu, kad buvo pazeistos ne tik pagarbos, saugumo savininkui bet ir meziokles taisykles, nes varovai varymo metu negali nestis ginklo o tuo labiau saudyti. O kad reikia ieskoti paklydusio suns su sautuvu....

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.