Su Skverneliu susitikęs Mažeika išsaugojo sveiką kailį: bėdų dėl medžioklės su lankais nemato

Paieškos forma

Su Skverneliu susitikęs Mažeika išsaugojo sveiką kailį: bėdų dėl medžioklės su lankais nemato

Pirmadienio rytą aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pradėjo premjero Sauliaus Skvernelio kabinete. Pastarasis K. Mažeiką išsikvietė po to, kai šis pasirašė įsakymą dėl leidžiamos medžioklės su lankais, nors Seimas jau anksčiau tam nepritarė.

K. Mažeika po susitikimo su premjeru sakė pirmiausia norintis atsiprašyti visų, kurie „buvo suklaidinti“. Anot ministro, medžioklės taisyklės ir jų punktas, leidžiantis medžioti su lankais, įsigalios 2022 metų balandį, jei bus užtikrintas saugumas, tvarka, egzaminai ir t. t.

„Įsakymą ir tam tikras nuostatas ministras priima nevienasmeniškai, tam yra patariamoji medžioklės taryba, kurioje dalyvauja visos medžiotojų organizacijos, mokslininkai, visuomenininkai, tie, kurie suinteresuoti tam tikrais sprendimais. Tas sprendimas buvo būtent patariamosios tarybos, kuriai vadovauja viceministrai“, – kalbėjo K. Mažeika.

Jis sakė premjerui pristatęs situaciją ir teigė, kad artimiausiu metu ketinama surengti išplėstinį patariamosios medžioklės tarybos posėdį, kur dar kartą svarstys medžioklės su lankais klausimą. Tačiau ministras negalėjo pasakyti, ar po tokios diskusijos gali būti atsisakyta leidimo medžioti su lankais.

„Premjeras buvo pradžioje susiklaidinęs, kad ministras vienas, vienašališkai priėmė. Pristačiau veiksmų seką, kaip viskas vyko“, – paklaustas, ar sulaukė premjero kritikos, sakė K. Mažeika.

Jis pats teigė diskusijoje dėl medžioklės su lankais nedalyvavęs, o pasitikėjęs informacija, kad klausimas yra išdiskutuotas.

„Jie (gyvūnų globėjai – LRT.lt) pareiškė savo atskirą nuomonę, kaip ir dėl visų kitų, ir vilkų medžioklės, ir apskritai medžioklės, turbūt jie yra už medžioklės draudimą. Turbūt yra normalu, bet negalime teisti žmonių, kurie užsiima vienokia ar kitokia veikla, ar tai būtų veganizmas, vegetarizmas, ar orientacija kažkokia seksualinė. Yra įvairių žmonių grupių, kurių reikia išklausyti, išdiskutuoti ir priimti sprendimą“, – kalbėjo ministras.

Be to, K. Mažeika medžioklės su lankais uždraudimą lygino tam, jei būtų uždrausta žemės dirbimui pasitelkti arklį.

A. Širinskienė siūlo braukti prieštaringai vertinamą leidimą medžioti lankais

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė bei jos frakcijos kolega Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius siūlo braukti prieštaringai vertinamą leidimą medžioti lankais.

Įsakymą, leidžiantį medžioklę lankais, penktadienį pasirašė „valstiečių“ deleguotas aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Dėl šio sprendimo jis sulaukė daug kritikos, jam nepritarė ir premjeras Saulius Skvernelis.

A. Širinskienė su A. Nekrošiumi teikia Medžioklės įstatymo pataisą, kuri iš viso neleistų ministrui tvirtinant medžioklės taisykles spręsti dėl leidžiamų ir draudžiamų medžioklės įrankių.

Įstatymo pataisomis taip pat būtų įtvirtintas baigtinis leidžiamų medžioklės įrankių sąrašas. Tai būtų ilgieji graižtviniai ir lygiavamzdžiai ginklai su optiniais taikikliais ar be jų, nesužeisto gyvūno pagavimą užtikrinantys tinklai, graibštai, gaudyklės, staigią pagauto gyvūno mirtį užtikrinantys selektyvieji spąstai. Siekiant nutraukti kančias, kai pribaigiamas sužeistas medžiojamasis gyvūnas, būtų galima naudoti B ir C kategorijų trumpuosius šaunamuosius ginklus.

„Valstiečiai“ pataisų aiškinamajame rašte teigia, kad galimybė ministrui tvirtinti medžioklės įrankių sąrašą „sukuria sąlygas ministrui vienasmeniškai patvirtinti visuomenėje neišdiskutuotus ir prieštaringai vertinamus bei visuomenei nepriimtinus medžioklės įrankius“.

Pataisas, kurios draustų medžioklę lankais, taip pat yra įregistravę ir opoziciniai konservatoriai. Pagal Aistės Gedvilienės ir Mykolo Majausko projektą būtų draudžiami neetiški medžioklės būdai, įskaitant medžioklę automatiniais ginklais, lankais, arbaletais, kitais templiniais ginklais.

Penktadienį pasirašytas ministro įsakymas sulaukė daug kritikos, nepritarimą sprendimui įteisinti medžioklę lankais išreiškė ir S. Skvernelis, o opoziciniai konservatoriai pranešė dėl įsakymo teisėtumo kreipsiąsi į teismą bei inicijuosiantys lankų uždraudimą įstatymu.

Kaip teigia ministro atstovas, minėtame įsakyme „yra nemažai saugiklių bei kitų galutinių sprendimų“.

Po susitikimų ministras žada pateikti ir komentarus žiniasklaidai.

K. Mažeikos įsakymu pakeičiamos medžioklės taisyklės ir tarp leidžiamų naudoti įrankių ir priemonių įrašytas punktas apie medžioklinius lankus. Įsakyme nurodoma, jog papunktis dėl medžioklėje leidžiamų įrankių įsigalioja nuo 2022 metų balandžio.

Ministras teigia, jog iki tol bus siekiama įvertinti kitų šalių praktiką, su visuomene bus išdiskutuotos taisyklės ir reikalavimai tokiai medžioklei.

Aplinkos apsaugos aktyvistai pirmadienį ruošiasi laikydamiesi karantino reikalavimų surengti protestą prie Ministerijos dėl šių pakeitimų ir perduoti K. Mažeikai Jono Biliūno apsakymą „Kliudžiau“.

Lanką medžioklėje naudoti buvo leidžiama iki 2004 metų, vėliau uždrausta.

Lankų naudojimo priešininkai teigia, jog tylus šūvio paleidimas palengvina galimybes brakonieriauti, tačiau šalininkai teigia, jog tyli medžioklė yra būdas apsaugoti aplinkinius gyventojus nuo šūvių triukšmo.

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1177078/su-skverneliu-susitikes-mazeika-issaugojo-sveika-kaili-bedu-del-medziokles-su-lankais-nemato?utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR1URcAnodA7QYD-iG8yCTR8qi6cLOq5CDMUTY7SaCI0iaCo6NsoPqZcFg8#Echobox=1589182419

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.