VEISIEJŲ REGIONINIAME PARKE LANKĖSI RUDASIS LOKYS

Paieškos forma

VEISIEJŲ REGIONINIAME PARKE LANKĖSI RUDASIS LOKYS

rudojo lokio pedsakas

Pastaraisiais metais vis dažniau Lietuvoje fiksuojami rudojo lokio pėdsakai. Šį kartą  į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas gyvūnas užsuko ir į Veisiejų regioninio parko teritoriją.

Dėl mažo miškingumo Lietuvoje nėra nuolatos gyvenančių meškų, jos renkasi didesnius kaimyninių šalių miškų masyvus, o pas mus fiksuojami tik migruojantys individai. Šiuos pėdsakus visai šalia savo namų aptiko Barčių kaimo gyventojas. Turintis ne mažą medžiotojo stažą ir besidomintis gyvūnais vyras iškart suprato, kad tai rudojo lokio pėdsakai ir pranešė direkcijai.

Lietuvoje lokio kaulų rasta V–I a. pr. m. e. ir XIII–XVIII m. e. a. archeologinių paminklų kultūriniuose sluoksniuose. Didėjant gyventojų tankumui ir vystantis gyvulininkystei, lokius imta persekioti kaip plėšrūnus, darančius žalą naminiams gyvuliams. Tai viena iš priežasčių, dėl kurių jų ėmė mažėti. Be to, daug lokių išnaikinta dėl miškų kirtimo XVII–XVIII a. XIX a. II-joje pusėje lokių liko tik miškingose vietovėse. Lietuvos gamtininkas Tadas Ivanauskas nurodo, kad paskutinis lokys Lietuvoje nušautas 1883 m. Musteikos kaime (Varėnos raj.).  

Į Lietuvą lokiai užklysta iš Latvijos ar Baltarusijos. 1967 m. lokys pastebėtas Alytaus, 1968 m. – Varėnos rajonuose, 1975 m. vienas matytas Biržų girioje, o 1982 m. – Ukmergės rajone, 2009 m. – Švenčionėlių medžiotojų būrelis pastebėjo lokio pėdsakus Labanoro girioje. Vienas paskutinių atvejų užfiksuotas 2015 m. Biržų rajone, kai rudasis lokys surado medžiotojų šėryklą su kameromis. 2017 m. gegužės 15 d. rudasis lokys pastebėtas Trakų rajone.

Atkreipiame dėmesį, kad fiksavus vilkus, lūšis, ruduosius lokius ar jų veiklos pėdsakus, informaciją galite teikti Gamtos tyrimų centro ekologijos instituto žinduolių ekologijos laboratorijos vedėjui Linui Balčiauskui el. paštu linas.balciauskas@gamtostyrimai.lt arba linasbal@ekoi.lt bei saugomos teritorijos direkcijai.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.