Vilniečiai žiemą miške atsikratė soliariumu

Paieškos forma

Vilniečiai žiemą miške atsikratė soliariumu

soliarumas

Gruodžio pradžioje Vilniaus aplinkosaugininkai gavo informaciją apie neįprastą pamiškėje paliktą daiktą – naudotą soliariumo įrenginį. Susirūpinusi pranešėja iš pradžių kreipėsi į Bendrąjį pagalbos centrą, nuogąstaudama, kad šis įrenginys gali turėti ir gyvsidabrio, todėl kelia pavojų ir gamtai, ir gyvūnams, ir žmonėms.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai nustatė, kad minėtas soliariumo įrenginys yra Pavilnių regioninio parko teritorijoje, Kalvos gatvėje, Rasų seniūnijoje, Vilniuje. Šis miškas priklauso VĮ Vilniaus miškų urėdijos Pavilnių girininkijai. Pavojingos atliekos savininko nustatyti, deja, nepavyko. Apie tai informuota UAB „Grinda“, kuri jau anksčiau nurodė organizuosianti bešeimininkės atliekos utilizavimo darbus. Soliariumuose gali būti naudojamos liuminescensinės lempos, kurių sudėtyje yra gyvsidabrio. Jei šio išmesto įrenginio lempose taip pat bus rasta gyvsidabrio atliekų, lempos turės būti tvarkomos kaip pavojingos atliekos, o tai reiškia, kad jų sutvarkymo kaštai išaugs net kelis kartus.

Aplinkosaugininkai prašo nelikti abejingais ir apie pastebėtus pažeidimus nedelsiant informuoti pareigūnus. Juk tik tokiu būdu galėsime laiku išaiškinti pažeidimą, nubausti nusižengusius asmenis ir įpareigoti juos sutvarkyti aplinką, kad to vėliau netektų daryti valstybei ar savivaldybei mokesčių mokėtojų lėšomis.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.