Ar reikia miško žvėrialiams atnešti pašaro? Specialistai į šį klausimą turi atsakymą.

Paieškos forma

Ar reikia miško žvėrialiams atnešti pašaro? Specialistai į šį klausimą turi atsakymą.

Ar reikia maitinti laukinius zverelius?

Lietuvos zoologijos sodo vyriausiasis specialistas Benas Arūnas Noreikis niekam: nei medžiotojams, nei žmonėms, nusprendusiems savo kiemuose įsirengti ėdžias, nerekomenduoja maitinti laukinių žvėrių. Anot specialisto, esant tokioms lengvoms žiemoms, kaip pastarosios, to daryti neverta. Be to, svarbu žinoti ir kokiu maistu galima šerti žvėris. „Maistas gali būti netinkamas arba neįprastas ir tai sukelia įvairių problemų. Gyvūnas, priėjęs prie ėdžių, gali gauti papildomų medžiagų, kurios jam nereikalingos arba pasikeitęs racionas gali sukelti viduriavimą“, – sakė B. A. Noreikis.

Medžiotojas Tomas Davidonis pritaria, kad gyvūnų globa netinkamu laiku ir netinkamais produktais padaro daugiau žalos nei naudos. „Patys žmonės turėtų būti sąmoningi. Tikrai nereikia pilti maistinių atliekų, nenatūralių produktų. Šieno, druskos, grūdų pilnai pakanka“,– pasakoja T. Davidonis. Pašnekovas teigia, kad medžiotojai nėra suinteresuoti laukinius gyvūnus paversti naminiais, o gyvūnus pašeria tik esant gausiam sniegui, kuomet, pavyzdžiui, stirnoms yra sunku pačioms susirasti ėdalo. Tačiau B. A. Noreikis įsitikinęs, kad esama sniego danga šią žiemą dar tikrai nebuvo tokia ekstremali, kad reikėtų papildomai šerti gyvūnus, o medžiotojai esą tai daro, norėdami pritraukti daugiau žvėrių į savo medžioklės plotus. „Aš nežinau, dėl kokios kitos priežasties reikėtų šerti gyvūnus gamtoje. Nebent juos norite prijaukinti prie ėdžių, kad būtų lengviau sumedžioti.

Laukiniams gyvūnams pašaro tikrai nestinga. Kanopos jų kietos. Prasikapsto neblogai ir ta danga (miške) skiriasi. Jeigu arčiau miško ar pačiame miške, tai ji nebūna tokia kieta. Jie tikrai susiranda, nes jeigu būtų kitaip, mes labai dažnai rastume išsekusius laukinius gyvūnus žiemos metu ar iškart po žiemos“,– sakė Lietuvos zoologijos sodo vyriausiasis specialistas B. A. Noreikis.

Justinas Arlauskas, Robertas Narmontas,
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/grynas/tv/grieztai-sukritikavo-norincius-pagelbeti-misko-gyvunams.d?id=77047617


 

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.