Belgijoje žaibiškai išaugus šernų populiacijai išsigandęs vietos meras siūlo taikyti kontraceptines priemones šernams

Paieškos forma

Belgijoje žaibiškai išaugus šernų populiacijai išsigandęs vietos meras siūlo taikyti kontraceptines priemones šernams

sernai

Nevaldomai Belgijoje augant laukinių šernų populiacijai, kuri daro tikrai didelę žalą vietos gyventojams ir ūkininkams, politikai reikalauja, kad šernams būtų skiriamos kontraceptinės tabletės.

Jei taip ir toliau tendencingai didės šernų skaičius, ne tik ūkininkai patirs milžiniškus nuostolius, šernai gali priartėti ir prie gyvenviečių. Vienas iš Belgijos rajonų merų reikalauja, kad šernams, rujos metu, būti skiriamos kontraceptinės tabletės ir tokių būdu būtų mažinamas jų skaičius.

Prieš 50 metų, Flandrijoje, Belgijos regione, šernai buvo visiškai išnykę. Tačiau 2006 metais jie buvo reintrodukuoti ir jų populiacija labai stipriai išaugo. Ko pasėkoje, plinta ligos. Daugėja avarijų, kurių priežastis - į kelią išbėgę šernai ir, žinoma, didžiulė žala žemės ūkiui.

Per 50 metų, kuomet šernų nebuvo, Flandrijos regionas labai pasikeitė: stipriai suklestėjo žemės ūkis, kūrėsi miestai. Šiandien dienai turime problemą: laukiniai šernai daro tokią didžiulę žalą pasėliams, kad mokslininkai naudoja dronus ir specialius algoritmus, kad apskaičiuotų ūkininkams patirtus nuostolius. Laukiniai šernai niokoja ganyklas, išrausia dirvožemius, išknisa augančias kultūras. Antverpeno universiteto mokslininkai apskaičiavo, kad ūkininkų kompensavimo išlaidos kainuoja šimtus tūkstančių eurų per metus.

Nors išpuolių prieš žmones kol kas pasitaiko retai, tačiau praėjusių metų spalio mėnesį, mažame Vokietijos miestelyje, pačiame jo centre, du agresyvūs laukiniai šernai užpuolė ir sužeidė kelis žmones.

Maurice'as Webersas, Limburgo provincijos meras, Belgijos Šiaurės rytuose, kur ši problema yra stipriai įsismarkavusi, reikalauja, kad būtų sukurtos specialios šernų maitinimo zonos. Kontraceptinės priemonės būtų maišomos kartu su maistu. Tokį būdą jis vadina draugišku sprendimu žvėrių atžvilgiu.

„Šiai dienai didelės laukinių šernų bandos pastebimos netoli gyvenamųjų kvartalų. Todėl norėčiau imtis atsargumo priemonių ir pradėti reguliuoti šernų skaičių“, - sake M. Webersas.

Mero pateiktame plane, Flandrijos Miškų ir gamtos tyrimų instituto atstovas įžvelgia trūkumų: „Jei kontraceptines tabletes sumaišysime su maistu, mes nebūsime tikri, ar šernai jų suvartos reikiamą kiekį. Maža to, kiti gyvūnai atėję į šėryklą gali paragauti ne jiems skirto kontraceptinio maisto“, teigė Tomas Scheppers‘as. 

Britų mokslininkai šiuo metu tiria mero Maurice'as Webersas užklausą dėl kontracepcijos laukiniams šernams. „Šis metodas, mano nuomone, labiau priimtinas ir yra draugiškesnis žvėrių atžvilgiu, negu leisti medžiotojams juos sumedžioti“, - sakė ponas M. Webersas. „Mes laukiame Britanijos mokslininkų tyrimo rezultatų“.

O kokia Jūsų nuomonė šiuo klausimu?

 

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.