Kas slepiasi po Baltijos vilkas kauke?

Paieškos forma

Kas slepiasi po Baltijos vilkas kauke?

   Lankų naudojimas medžioklėje antradienį buvo atšauktas, tačiau aplinkosauginės nevyriausybinės organizacijos toliau piktinasi. Aktyviausiai prieš medžioklės taisyklių punktų pakeitimus pasisako gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ ir aplinkos apsauga besirūpinanti visuomeninė organizacija „Baltijos aplinkos forumas“. Kyla klausimas, koks tikslas net ir atšaukus pakeistą taisyklių punktą toliau kurstyti visuomenę priešintis kitiems taisyklių pakeitimams? Pabandykime iškelti klausimus ir atsekti ryšius.

   „Baltijos vilkas“, kaip skelbiama organizacijos internetiniame puslapyje, nuo 2011 m. yra Lietuvos nevyriausybinių aplinkosauginių organizacijų koalicijos tikruoju nariu. Paspaudus patalpintą nuorodą, patenkame į „Baltijos aplinkos formumo“ puslapį, tad šios organizacijos neabejotinai susijusios. Pats „Baltijos aplinkos forumas“ yra įvairių, vietinių ir tarptautinių, asociacijų ir iniciatyvų narys.

   Kitas aspektas, į kurį svarbu atkreipti dėmesį – finansavimo šaltiniai. Kas finansuoja šių organizacijų komunikaciją ir žiniasklaidą?

   Prisiminkime, kad „Baltijos aplinkos forumui“ prieš gerą dešimtmetį vadovavo buvęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

   Abi organizacijos yra registruotos „NVO Atlaso“ puslapyje, kur nurodyta, kad „NVO Atlasą“ palaiko švedų kapitalo SEB ir Swedbank, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Kazickų šeimos fondas ir Baltijos-Amerikos laisvės fonas (Baltic-American Freedom Foundation). Bet kuris iš šių fondų galimai finansuoja minėtas nevyriausybines organizacijas ir galimai turi interesų organizacijų vykdomoje veikloje. Kurie iš šių fondų galėtų turėti interesų Lietuvos aplinkosaugoje ir ne tik ? Kodėl lietuviškos aplinkosauginės nevyriausybinės organizacijos nesikreipia dėl finansavimo į, pavyzdžiui, Vokietijos fondus, kurie taip pat gali suteikti svarią finansinę paramą. Tikėtina, kad Vokietijai Europos aplinkosauginės problemos yra kur kas artimesnės nei Amerikai? Baltijos-Amerikos laisvės fondo puslapyje nurodyta, kad direktorių tarybos pirmininkas Kim G. Davis yra privataus kapitalo įmonės Charlesbank Capital Partners ir vienas iš steigėjų. Galimai Amerikos privataus kapitalo įmonės turi interesų Lietuvoje? Taip pat, viena iš fondo direktorių tarybos narių, Danguole Altman, yra farmacijos kompanijos Vapogenix steigėja. Tad galimai interesai sietini ir  su JAV farmacijos kompanijomis? Saujelė Nevyriausybinių organizacijų vadovų, prisidengdami garsiais ir madingais šūkiais patraukia į savo gretas šioje srityje nenusimanančius žmones, negražiai žaidžia jų jausmais, siekdami asmeninės naudos. 

   Pabandykime nuimti nuo NVO Atlaso vardu prisidengusių organizacijų veikėjų kaukes. Kokiais tikslais vedini jie naudoja visas galimas ir ne tik priemones, kiršina visuomenę  ir visus mus priverčia vaidinti šiame absurdo teatre.?

   Galimi įvairūs variantai, o tikslių atsakymų kol kas nėra. Aišku viena – aplinkosauginės nevyriausybinės organizacijos ir toliau priešinasi medžioklės taisyklių pakeitimams.

   Dėl jų Medžioklės konsultacinė taryba ketina susirinkti ir diskutuoti ateinantį penktadienį.

 

 

Komentarai (1)

Na ir prijuokinote su šiuo kriminalu :-D Atsivertus NVO Atlaso "Apie" puslapį rasite, kad "Visą Lietuvoje registruotų VšĮ, asociacijų, labdaros ir paramos fondų sąrašą „Transparency International“ Lietuvos skyriui (TILS) suteikė LR Registrų centras. Kad Jūs galėtumėte rasti ir naujai šalyje registruotas šių trijų teisinių formų organizacijas, TILS kasdien atnaujins turimą sąrašą.". Tai yra Transparency International projektas, ir jie duomenis gauna iš Registrų centro. Tame atlase yra ir medžiotojų sąjungos, nes jos irgi yra NVO. Visa informacija apie asociacijų finansus ir rėmėjus yra viešai prieinama ir Registrų centre, ir asociacijų svetainėse, ir tame pačiame NVO Atlase, jei organizacija nusprendžia ten įkelti duomenis (kaip kad yra padaręs Baltijos vilkas). Atsivertus ir susipažinus turbūt nereikėtų klausinėti, kas jas finansuoja ir kur čia JAV farmacijos įmonės įkišusios nagus. P.S. Aplinkosaugos koalicijos domenas jau virš metų yra www.akoalicija.lt.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.