Kaune – tarptautiniai mokymai AKM klausimais

Paieškos forma

Kaune – tarptautiniai mokymai AKM klausimais

mokymai Kaune

Siekiant sustiprinti pajėgas bei suvienodinti kovos su AKM metodus ir priemones, Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO), Pasaulinė gyvūnų sveikatos organizacija (OIE), Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademija Kaune, šios akademijos patalpose (Tilžės g. 18) 2017 m. lapkričio 22–23 d. organizuoja dviejų dienų tarptautinius mokymus: „AKM apsaugos ir prevencijos priemonės laukinėje faunoje bei kiaulių laikymo vietose“.

Mokymuose dalyvaus po 2 atstovus – veterinarijos specialistą iš valstybinių veterinarijos tarnybų ir už gyvūnų gerovę atsakingą ekspertą iš Austrijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Moldovos, Rusijos Federacijos, Serbijos, Slovakijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos.

Afrikinis kiaulių maras (AKM) grėsmingai plinta ir apima vis naujas ne tik Europos Sąjungos (ES) valstybių, bet ir trečiųjų šalių teritorijas. Nuo 2007 m., kai AKM iš Afrikos pateko į Gruziją, ši liga paplito Kaukazo ir Rytų Europos šalyse, pastaraisiais metais – Ukrainoje, Baltarusijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje, Moldovoje, Čekijoje, šiais metais ir Rumunijoje. Praėjusią savaitę užregistruotas pirmas AKM atvejis laukinėje faunoje Kaliningrado srityje (Rusijos Federacija). Šiuo metu tai didžiausia gyvūnų sveikatos problema žemyne, nes kyla grėsmė ir likusioms ES valstybėms.

ES specialistų nuomone, AKM virusą pagrinde platina šernai, užkrato perdavimas labai priklauso nuo jų populiacijos tankio. Ne visų šalių veterinarijos tarnybos yra vienodai pasirengę ir turi pakankamai patirties kovojant su šia pavojinga užkrečiamąja gyvūnų liga. Todėl suderintas atsakingų institucijų veiksmų planas yra vienas pagrindinių sėkmingos AKM kontrolės veiksnių.

Susirinkusieji apžvelgs AKM epidemiologinę situaciją, aptars prevencijos, biologinio saugumo, mėginių ėmimo, šernų populiacijos reguliavimo, medžioklės, skerdienų šalinimo ir kitus klausimus.

Mokymuose teorinės žinios bus derinamos su praktiniais užsiėmimais, vyks diskusijos grupėse. Dalyviai bus supažindinti su VMVT specialistų įdiegtomis AKM kontrolės ir prevencijos priemonėmis, galės betarpiškai įvertinti įdiegtas biologinio saugumo priemones medžioklės plotų aikštelėse.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.