Lietuvoje galvijų kempinligės pavojus išlieka mažas

Paieškos forma

Lietuvoje galvijų kempinligės pavojus išlieka mažas

karve viena

Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija (OIE), įvertinusi Lietuvoje vykdomos galvijų spongiforminės encefalopatijos (GSE) (liaudyje vadinamos kempinligės) stebėsenos programos rezultatus, patvirtino, kad Lietuvoje šios ligos rizika yra maža.

„Nors liga Lietuvoje niekada nebuvo užregistruota, nuo 2001 m. pradėta vykdyti aktyvi GSE stebėsena. Kasmet dėl šios ligos ištiriama daugiau kaip 4 tūkst. mėginių. Įgyvendinama daug profilaktikos priemonių, stengiantis išvengti šios žmonėms ir gyvūnams pavojingos ligos. Išlaikyti šalies, laisvos nuo GSE, statusą labai svarbu, norint plėtoti galvijų, jautienos ir jos produktų eksportą“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

Galvijų spongiforminė encefalopatija – tai lėtinė galvijų liga, kuriai būdingi degeneraciniai pakitimai nerviniame audinyje. Manoma, kad susirgimą sukelia pakitęs baltymas – prionas. Pirmą kartą šis susirgimas buvo nustatytas Jungtinėje Karalystėje 1986 m., kurioje liga pasiekė epidemijos lygį dėl to, kad galvijų pašarui buvo naudojami gyvūniniai baltymai, pagaminti iš perdirbtų atrajotojų kaulų. Tyrimo eigoje paaiškėjo, kad kai kurie jų buvo užsikrėtę šia liga. Pastaruosius penkerius metus dėl aktyvių prevencinių veiksmų ir stebėsenos programų, GSE atvejų skaičius ES nuolat mažėja.

Daugiau informacijos apie ligą ir jos paplitimą galima rasti: http://www.oie.int/en/animal-health-in-the-world/official-disease-status/bse/en-bse-carte/

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.