Pakruojo rajone vilkai sudraskė elnio patelę

Paieškos forma

Pakruojo rajone vilkai sudraskė elnio patelę

Sudraskyta elnio patele

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas gavo pranešimą apie sumedžiotą elnio patelę. Kaip paaiškėjo žvėris buvo sumedžiotas ne žmonių, o vilkų. Šautinių žaizdų neaptikta.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Pakruojo rajono agentūra antradienį gavo pranešimą, kad Pakruojo rajone, netoli Daugšigalio kaimo, Gedžiūnų miško komerciniuose medžioklės plotuose, rasta galimai sumedžiota elnio patelė. Aplinkosaugininkai nedelsiant nuvyko į vietą. Antrametės elnio patelės kūnas, su išvirtusiais viduriais, tysojo viduryje didžiulės balos, už dešimties metrų nuo kelio Telišiniai – Daugšigalis.

Apžiūrėję, specialistai nustatė, kad šautinių žaizdų nėra. Akivaizdžiai matėsi, kad elnio patelė sudraskyta. Visos žaizdos buvo kąstinės ir plėštinės, pilvo ir paslėpsnių srityje. Įtarimai, kad elnio patelę galėjo papjauti vilkas ar net keletas vilkų pasitvirtino. Apžiūrint teritoriją, aplink, ant pažliugusios dirvos, buvo rastas ne vienas vilko pėdsakas.  

Sudraskytos elnio patelės kūnas perduotas medžiotojams ir utilizuotas žvėrių utilizavimo duobėje.

Tai jau ne pirmas vilkų išpuolis Šiaulių regione. Pernai Pakruojo rajone, netoli Kalevų kaimo, taip pat buvo sudraskyta elnio patelė. Nuo vilkų nukentėjo Pakruojo ir Šiaulių rajono ūkininkai auginantys avis, o Joniškio rajone vilkai užpuolė ir sudorojo medžioklinį šunį.

Iki praėjusio mėnesio pabaigos Lietuvoje buvo sumedžioti 58 vilkai. Šiaulių regione vilkų medžiojimo sezonas jau baigėsi.  Šį vilkų medžiojimo sezoną, Šiaulių regione buvo sumedžiota 10 vilkų. Po vieną vilką sumedžiota Šiaulių, Pakruojo, Plungės, Joniškio ir Akmenės rajonuose, du vilkai sumedžioti Kelmės rajone ir trys Radviliškio rajone.

Anot miškininkų, medžiotojų ir ūkininkų tokio sumedžiotų vilkų kiekio nepakanka, nes vilkų yra padaugėja. Vien Gedžiūnų miške, kur buvo rasta sudorota elnio patelė, šiuo metu priskaičiuojama ne mažiau nei septinių vilkų pėdsakai.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.