Paukščių gripas plinta Europoje

Paieškos forma

Paukščių gripas plinta Europoje

pauksciu gripas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuolat gauna informaciją iš Europos Sąjungos (ES) valstybių apie nustatomus vis naujus paukščių gripo atvejus.

Italijos kompetentinga institucija šiomis dienomis pranešė apie naują paukščių gripo židinį Vicenza regione, ūkyje, kuriame buvo laikoma daugiau kaip 12 tūkst. ančių ir vištų broilerių. Šiais metais Italijoje buvo nustatyta 40 paukščių gripo židinių, dėl šios ligos ūkiuose sunaikinta apie 1,32 mln. naminių paukščių.

Nuo praėjusių metų spalio 1 d. iki šių metų rugsėjo mėnesio paukščių gripo (H5 tipo) protrūkiai naminių paukščių laikymo vietose užregistruoti 21 Europos šalyje: Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Olandijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Austrijoje, Švedijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Kroatijoje, Makedonijoje, Serbijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Ukrainoje. Visose šiose šalyse užregistruota daugiau kaip tūkstantis ligos židinių naminių paukščių laikymo vietose, sunaikinta beveik 5 mln. paukščių. Prancūzijoje užregistruotas ir vienas H5N1 tipo viruso protrūkis, dėl kurio sunaikinta apie 3 tūkst. paukščių.

27 Europos valstybėse paukščių gripas (H5) 1 437 vietose nustatytas ir laukiniams paukščiams: Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Olandijoje, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Švedijoje, Suomijoje, Slovėnijoje,  Čekijoje, Vengrijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Serbijoje, Kroatijoje, Makedonijoje, Serbijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Ukrainoje.

„Situacija ES dėl paukščių gripo išlieka įtempta. Dar kartą norėtume perspėti naminių paukščių laikytojus, kad jie būtų ypač budrūs, nes tęsiasi rudeninė laukinių paukščių migracija. Įtarus, kad paukščiai serga, nedelsiant pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai ar privatiems veterinarijos gydytojams. Ūkininkai privalo griežtai laikytis biologinio saugumo priemonių – laikyti paukščius atokiau nuo atvirų vandens telkinių ir laukinių paukščių, ūkių teritorijose atvirai nelaikyti pašarų, galinčių pritraukti vandens paukščius, vengti pašalinių asmenų ir transporto lankymosi paukštynuose, nepirkti paukščių iš nežinomų, nepatikrinto sveikatingumo pulkų,“ – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.