Per pirmą metų mėnesį – daugiau kaip tūkstantis pranešimų apie pažeidimus

Paieškos forma

Per pirmą metų mėnesį – daugiau kaip tūkstantis pranešimų apie pažeidimus

Gauti pranešimai

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo ir aplinkosauginių ekstremalių situacijų valdymo skyrius (pranešimų priėmimo centras) 2018 m. sausio mėnesį gavo 1065 pranešimus apie aplinkosauginius pažeidimus. Vilniaus gyventojai į aplinkosaugininkus kreipėsi 266 kartus, Kauno – 159, Klaipėdos – 139.

Kaip ir praėjusiais metais, absoliuti dauguma gautų pranešimų – informacija apie įvykius dėl sužeistų, partrenktų ar sužalotų laukinių gyvūnų, taip pat dėl gyvūnų, esančių jiems nebūdingoje aplinkoje, atklydusių į gyvenamąsias vietoves ar keliančių pavojų gyventojams bei jų turtui. Tokių pranešimų sausio mėnesį buvo 648. Iš jų – net 488 dėl laukinių gyvūnų susidūrimo su transporto priemonėmis.

Dar viena šaltuoju metų laiku itin opi tema – atliekų deginimas. Dėl neįprastos spalvos dūmų, nemalonių kvapų ar įtarimų, kad tam tikros patalpos galimai kūrenamos atliekomis gyventojai į pranešimų priėmimo centrą kreipėsi po 2-3 kartus per dieną.

Reaguodami į gautus skundus, aplinkosaugininkai sausio mėnesį 73 kartus nedarbo metu buvo siųsti į vietą tirti įvykių. 48 kartus išvykimai pasitvirtino. Pažeidėjams surašyti 42 administracinių nusižengimų protokolai.

Primename, kad apie skriaudžiamą gamtą ar aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus galite pranešti bet kuriuo paros metu Bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento pranešimų priėmimo centrui telefonu (8 5) 273 2995.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.