Su socialiniais partneriais aptarti gyvūnų augintinių gerovės klausimai

Paieškos forma

Su socialiniais partneriais aptarti gyvūnų augintinių gerovės klausimai

Posedis

Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) posėdžiavo Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos policijos, Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos, Lietuvos kinologų draugijos, tarptautinės felinologų asociacijos „Alpha catum“, Lietuvos gyvūnų augintojų centro, Lietuvos felinologų draugijos „Bubastė“, klubo „Top Miau“, asociacijos „Belamuro katės“ atstovai.

Pasitarimo metu aptarti reikalavimų gyvūnų augintinių veisėjams pakeitimai. Šiuo metu VMVT yra parengusi teisės akto projektą, numatantį plotų auginamiems gyvūnams panaikinimą. Tačiau pasisakiusieji pabrėžė, kad auginamiems gyvūnams būtina nustatyti minimalų jų laikymo plotą, nors, pavyzdžiui, kačių augintojams šiuo metu galiojantys minimalaus ploto reikalavimai yra pertekliniai ir turėtų būti peržiūrėti. Gyvūnų augintojų asociacijos įsipareigojo iki kovo 1 d. parengti pasiūlymus dėl dabar katėms taikomų plotų keitimo.

Taip pat buvo akcentuota, kad vienodi reikalavimai turėtų būti taikomi visiems gyvūnų augintinių laikytojams, t. y. tiek laikantiems gyvūnus augintinius namuose, tiek veislynuose, prekybos vietose, viešbučiuose, prieglaudose ir pan., nes gyvūnų gerovė turi būti užtikrinama besąlygiškai.

Dalyviai apsvarstė reikalavimų renginiams su gyvūnais pakeitimą – panaikinti reikalavimą gauti leidimą parodai, paliekant tik prievolę pranešti apie renginį VMVT ir savivaldybei. Taip siekiama sumažinti administracinę naštą, tačiau kontrolės nebus atsisakyta, VMVT pareigūnai su kitomis kontroliuojančiomis institucijomis ir toliau vykdys patikrinimus renginių metu.

Daug diskusijų kilo dėl prekybos gyvūnais augintiniais kontrolės organizavimo, stiprinimo ir efektyvumo didinimo. Pastebėta, kad pasitaiko atvejų, kai turgavietėse prekiaujama neženklintais ir neregistruotais gyvūnais augintiniais, atkreiptas dėmesys, kad ne visada užtikrinama gyvūnų gerovė prekiaujant jais šaltuoju metų laiku. Todėl pasitarimo dalyviai išsakė mintį, kad reikėtų keisti teisės aktus, numatant ir turgaus administracijos atsakomybę.

VMVT atstovai atkreipė susirinkusiųjų dėmesį, kad veislės grynumas nėra VMVT kontrolės objektas, o svarbiausias tikslas – užtikrinti gyvūnų gerovės reikalavimų laikymąsi. Prioritetu turėtų tapti veisėjų skatinimas registruoti savo veiklą.

Kalbant apie prekybą gyvūnais augintiniais internete nuspręsta vykdyti prevencinę veiklą informuojant gyvūnų augintinių savininkus apie prekybai gyvūnais augintiniais taikomus reikalavimus, daugiau dėmesio skirti visuomenės informavimui, šviečiamajai veiklai.

„Atsižvelgiant į reikalavimų gyvūnų augintinių veisėjams taikymą praktikoje, būtina priimti sprendimus dėl reglamentavimo gerinimo ir administracinės naštos mažinimo, visą dėmesį sutelkiant į gyvūnų augintinių sveikatą ir gerovę.

Siekiant stiprinti prekybos gyvūnais augintiniais kontrolę svarbu daugiau dėmesio skirti visuomenės švietimui ir informavimui. Turime įsisąmoninti, kad įsigydami gyvūną augintinį prisiimame ir atsakomybę.

Džiaugiuosi šiandienos diskusijomis su socialiniais partneriais ir jų rūpesčiu gyvūnų augintinių gerove, nes tik bendromis pastangomis galime pasiekti geriausių rezultatų“, – apibendrindamas pasitarimą sakė VMVT direktorius Darius Remeika.

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.