Naujas afrikinio kiaulių maro atvejis

Paieškos forma

Naujas afrikinio kiaulių maro atvejis

kiaulaitė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nuolat gauna pranešimų apie nesiliaujančius afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejus Europoje ir kaimyninėse šalyse. Šio mėnesio pradžioje naujas AKM židinys nustatytas Ukrainoje, komercinėje kiaulių fermoje, kurioje buvo laikoma daugiau kaip 5 tūkst. kiaulių. Iš viso šiais metais Ukrainoje užfiksuoti 88 AKM židiniai kiaulių laikymo vietose ir 15 – laukinėje faunoje, sunaikinta daugiau kaip 24 tūkst. kiaulių.

Daugėja AKM atvejų ir kaimyninėse valstybėse. Lenkijos atsakinga institucija informavo, kad šalyje nustatyti 303 AKM atvejai laukinėje faunoje ir 71 – kiaulių laikymo vietose. Didžioji dalis židinių Lenkijoje fiksuojami smulkiuose ūkiuose, šiemet dėl AKM protrūkių sunaikinta apie 3 tūkst. kiaulių. Latvijoje ir Estijoje – 617 ir 483 atvejai nustatyti šernams, 4 ir 2 protrūkiai – kiaulių ūkiuose.

Lietuvoje nuo metų pradžios AKM diagnozė patvirtinta 538 šernams, šios ligos protrūkiai užfiksuoti 2 stambiuose ir 23 smulkiuose kiaulių ūkiuose, sunaikinta daugiau kaip 24,5 tūkst. kiaulių.

Pirmą kartą istorijoje AKM šiemet buvo užfiksuotas Čekijoje ir Rumunijoje. Šių metų birželio mėnesį pirmasis viruso atvejis Čekijoje buvo patvirtintas šerno gaišenai, Rumunijoje – kiaulių ūkyje.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Palikite atsiliepimą

Jūsų el.pašto adresas nebus rodomas ir naudojamas. Pažymėti laukai yra privalomi.*

To prevent automated spam submissions leave this field empty.